سفارش تبلیغ
صبا ویژن

بشارت حق

عاشقانه می گویم؛ این عشق الهی است..

 

 

کار بزرگ امام حسن (ع) و کار بزرگ قبل از ظهور..

یا حسن مجتبی (ع)

 

لزوم صلح در برابر دشمنی که هنوز مردم او را نمی شناسند:

در مورد کار امام حسن ما هیچ درصدد نمی‌آئیم از موضع دفاع حرف بزنیم که چرا صلح کرد و چه موجباتی داشت، امام حسن اگر صلح نمی‌کرد یقینا اسلام ضربه می‌دید؛ برای خاطر این‌که آن چهره افشا نشده بود، مردم هنوز حقایق را نمی‌دانستند، آنقدر نمی‌دانستند که هزاران نفر یا صدها هزار نفر از سربازان امام حسن حاضر شدند با آن طرفی که با امیرالمؤمنین جنگیده بود دیگر نجنگند. تبلیغات و پول و کارهای گوناگون سیاسی آنچنان جو بدی به وجود آورده بود که امام حسن اگر آن روز خود را و جان خود را و جان اصحاب نزدیک و معدود خود را از دست می‌داد چیزی از اسلام باقی نمی‌ماند. بعد از چند سالی نام علی و نام حسن و نام حسین و نام افتخارات صدر اسلام و نام آن همه حوادث آموزنده اگر در لابلای کتابها می‌ماند هم برای مدت زیادی نمی‌ماند و به درستی و تحریف نشده نمی‌ماند؛ این کار امام حسن بود. 

مقاومت آگاهانه لزوما نظامی نیست!

وقتی شما جمع‌بندی می‌کنید، می‌بینید کار امام حسن با کار امیرالمؤمنین، با کار امام حسین، با کار همه‌ی ائمه دارای یک مضمون و یک معنا است. آگاهانه مقاومت کردن، تکلیف را فهمیدن و ایستادن، و من به شما بگویم برادران و خواهران من، {امام حسین‌} امام حسن یکی از شجاعانه‌ترین اقدامها را برای انجام این تکلیف انجام داد، چرا؟ برای خاطر این‌که به دیگران، به پیغمبران، به پیغمبر اسلام، به امیرالمؤمنین، به همه‌ی ائمه فقط دشمنان بودند که طعن می‌زدند، اما پیچیدگی کار امام حسن و ظرافت آن موضع آنچنان بود که حتی دوستان او هم به او طعن می‌زدند. حجربن‌عدیها هم نمی‌دانستند و به او «یا مذل المؤمنین» می‌گفتند اما صبر کرد. 

لزوم شناخت و افشای دشمن قبل از جنگ نظامی: (زمینه سازی برای عاشورا)

جنگ نظامی را امام حسن با آن دشمنی که قبلا باید افشا بشود و سپس با آن مبارزه بشود متوقف کرد تا جنگ سیاسی، جنگ فرهنگی، جنگ تبلیغاتی و جنگ اسلامی خود را با او شروع بکند. نتیجه این شد، که بعد از آنی که امام حسن از دنیا رفت و امام حسین علیهماالسلام هم ده سال دیگر همان راه امام حسن را ادامه داد، وضعیت دنیای اسلام به آن جایی رسید که دیگر می‌توانست فرزند پیغمبر - یعنی فرزندی از فرزندان پیغمبر - آنچنان شهادتی را بپذیرد که تا آخر تاریخ دنیا آن شهادت بماند همچنانی که ماند، و منشأ آثار مقاومت‌آمیز و بزرگ بشود همچنان که شد، و اسلام را زنده نگه بدارد همچنان که زنده نگه داشت؛ این کار امام حسن.

ایجاد تشکیلات و سازماندهی افکار برای آینده: (زمینه سازی برای بعد از عاشورا)

امام حسن بعد از حادثه‌ی متارکه‌ی جنگ، بنا کرد تشکیلات دهی و سازماندهی، آن کاری که آن زمان انجام نشده بود لزومی هم نداشت، امکان هم نداشت، یک سازماندهی عظیم شیعی را به وجود آوردند این همان سازماندهی است که شما در کوفه، در مدینه، در یمن، در خراسان، در مناطق دور دست حتی نشانه‌های او را می‌بینید زمان امام حسین و بعد از ماجرای شهادت امام حسین همان سازماندهی بود که ماجرای توابین را به وجود آورد، ماجرای مختار را به وجود آورد، ماجراهای فراوانی را در دنیای اسلام ایجاد کرد که تا آخر هم نگذاشت آب خوش از گلوی خلفای بنی‌امیه پایین بیاید. این تشکیلات زمان امام حسین بود که امام حسین وقتی شهید می‌شد می‌دانست که دنبال خودش یک تشکیلاتی را دارد باقی می‌گذارد که اینها پرچم را بالا نگه خواهند داشت و نمی‌گذارند که قضیه لوث بشود و حقیقت مکتوم بماند. (1)

امروز چه باید کرد؟ (برداشت آخر) (2)

برای جنگ و قیام بزرگی همچون قیام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) سازماندهی مطلوبی باید در وسعت جهانی ایجاد شود که عَلَم این سازماندهی علاوه بر علمای پیشین، از بدو تولد انقلاب اسلامی تا کنون بر دوش انقلاب اسلامی ایران بوده است و پرچمدار و علمدار فعلی زمینه سازان ظهور آن حضرت بر دوش سلاله ای از آن پاکان یعنی امام خامنه ای (حفظه الله ) است.

علاوه بر سازماندهی مطلوب در وسعت جهانی، نیاز به شناخت تکلیف در هر زمان و مکان و آگاهانه عمل کردن (بصیرت داشتن) می باشد. این همان درسی است که امام حسن مجتبی (ع) به دنیای اسلام بلکه به بشریت می دهد که قبل از هر قیام بزرگ و تاثیر گذاری باید تکلیف را شناخت و آگاهانه عمل کرد. حتی گاهی این آگاهانه عمل کردن موجب تحمل مرارت های زیادی می شود. و گاهی باید مدت زیادی را صبورانه تحمل کرد تا بسیاری از ناسزاها به بصیرت ختم شوند و دوست و دشمن جایگاه واقعی خود را پیدا کند و سره از نا سره جدا گردد تا بتوان ارتشی جهانی را شکل داد که حاضر است به پای ارزشهایش بارها و بارها تاپای جان بایستد. 

شاید به همین حقیقت بزرگ اشاره دارد فرمایش حضرت امیر المومنین علیه السلام  بعد از اینکه مردم با ایشان در مدینه بیعت کردند که: "سوگند به کسى که محمد را به حق فرستاده است ، در غربال آزمایش ، به هم درآمیخته و غربال مى‏ شوید تا صالح از فاسد جدا گردد. یا همانند دانه ‏هایى که در دیگ مى‏ ریزند، تا چون به جوش آید، زیر و زبر شوند. پس، پست‏ ترین شما بالاترین شما شود و بالاترین تان، پست‏ ترین تان. واپس ماندگانتان پیش افتند و پیشى گرفتگانتان واپس رانده شوند."(3)

پس نباید فراموش کرد که این توفیق بزرگ از کسانی که دارای بصیرت کافی نیستند و یا تکلیف را در زمان و مکان خودش نمی فهمند، سلب می شود و در نتیجه ریزش نیروهای زیادی در اطرافمان پدید می آید که نباید سست شد و به پای این روشی که قبلا امتحانش را پس داده و نتیجه اش قیام عاشوراست باید امام حسن گونه! ایستاد.

----------------------------

(1) برگرفته از فرمایشات امام خامنه ای حفظه الله در مورخه 1365/03/04 می باشد. عناوین مطالب فهم بنده از محتوای کلام ایشان است.

(2) این برداشت بنده ی حقیر از جریان تاریخی امام حسن مجتبی (ع) است که بعنوان تکلیف امروز و تبیین روش آنحضرت در جامعه بشری کنونی بیان گردید. 

(3)  والذی بعثه بالحق لتبلبلن بلبلةً، ولتغربلن غربلةً، ولتساطن سوط القدر، حتی یعود أسفلکم أعلاکم، وأعلاکم أسفلکم، ولیسبقن سابقون کانوا قصروا، ولیقصرن سباقون کانوا سبقوا. (نهج البلاغه/خطبه16)

 

شهادت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت رسول اکرم (ص) بر همه شیعیان و مسلمانان تسلیت باد.
یک جا برای آرامش..

یک جا اگر باشد که آرامش بگیرم

آن گوشه ای از صحن زیبای "حسین" است

 

مهدوی

صحن حرم امام حسین علیه السلام
سه شنبه 93 آذر 25 | نظر بدهید

از فقاهت امام خامنه ای چه می دانید؟

مدیر مدرسه عالی فقه تخصصی عنوان کرد؛

حجت الاسلام والمسلمین ترابی با ابراز این که ایران دارای رتبه های علمی متنوع را باید ایرانی نو دانست، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری، پدر ایران نوینی هستند که در تولید علم، کشور را در زمره برترین کشورهای جهان در این مهم جای داده اند. در سفری که به یکی از دانشگاه های تاجیکستان داشتم، دانشجویان آن ابراز می کردند که وقتی با موفقیت ایران در پرتاب ماهواره به فضا روبه رو شدیم، به نژاد و زبان خود افتخار کردیم و اشک شوق از دیدگان ما جاری شد. این اهمیت مدیریت راهبردی مقام معظم رهبری در تولید علم است که حتی مسلمانان دیگر کشورها را نیز به وجد می آورد.

 


ادامه مطلب


یکشنبه 93 آذر 9 | نظر بدهید

نه بیل می زنیم نه پایه انگور می خوریم در سایه!

با عزم راسخ مذاکره کنندگان هسته ای کشورمون

باری دیگر در اقدامی متحیرانه و شجاعانه! یک برد دیگر!! در مقابل کشورهای 5+1 رو شاهد بودیم و دیدیم که چقدر مقتدرانه ما باز تمدید رو پذیرفتیم!

برخی از دستاوردهای محیرالعقول مذاکرات:

دنیا فهمید که ما اصلا دنبال سلاح هسته ای نیستیم! این خودش خیلی چیز بزرگی است. چون ما وقتی سیستم هسته ای مان را تعطیل کنیم دقیقا این را همه می فهمند و این نشان از صداقت ماست. و ما همش سعی داریم که دنیا این را بیشتر درک کند حتی اون جاهایی که اصلا فکرش را هم نمی کنید اونجاها هم باید از صداقت ما بهره مند بشوند دیگر.

فهمیدیم که آمریکا زیاده خواه است و ما باید این را هر سه ماه یکبار بفهمیم و دوز آمریکا شناسی خونمان پایین نیاید و تنها راهش هم اینست که به همراه لبخند هی مذاکرات را تمدید کنیم تا راه شناخت امریکا در نسل جدید همواره فراهم باشد.

چی؟ تجربه ی این سالها؟ ببین قرار شد که وسط گزارش دستاوردها کوری نخونی دیگهههه. (در گوشی: آقا این مزاحم ها را نمیشه از جلسه بیرون کنید؟!)

الان تحریم ها تَرَک برداشته و دیگر آمریکا حتی اگر چسب 123 هم استفاده کند نمی تواند مثل اولش هی تحریم کند و هی تحریم کند. فوقش اینست که همین تحریم هایی که بوده بیشتر نمی شود ولی اگر شما شنیدید که تحریم بیشتر شده جدی نگیرید اینها نمک مذاکرات است. اگر ما هی تمدید کنیم و هی از عزت و پیشرفت خودمون هزینه کنیم آخرش فکر می کنیم که این تَرَک کار خودش را می کند!

ما یک دستاورد خوب دیگر هم داشتیم که خیلی ارزشمند است؛ ما یاد گرفتیم که با دشمنان باید هی بخنیدم و یک لحظه هم خنده از روی لبهایمان کنار نرود که یک وقت آب در دلشان تکان نخورد که قهر کنند و بروند و ما دیگر از همه چیز محروم شویم. بجاش در برابر مردم همیشه در صحنه، هی جدی و با ناراحتی حرف می زنیم و چون می دانیم همیشه در صحنه هستند جای دوری نمی رود!

چی شد دوباره؟ آقا مگه قرار نشد بندازینش بیرون! خوب حالا چی میگه؟  اشداء علی الکفار رحماء بینهم   ای بابا من نمیدونم چرا نمی خواهید در امروز زندگی کنید در دنیای مذاکرات و لبخند ها!

اصلا ما همش برای مردم کار می کنیم. نگذاشتیم در منطقه جنگ بشود!! و نگذاشتیم کسی ایران را تهدید کند!! ما کم الکی نیستیم ها. ما داشتیم با یک ابرقدرت جهانی مذاکره می کردیم فقط به همین اگر مردم ما فکر کنند که ما با این قدرت و کدخدا سر یک میز نشستیم و هی ناهار و شام و صبحانه خوردیم حتی اگر به دستاوردهای فوق الذکر هم نرسیده بودیم همین خودش برای عزت و دنیا و اخرت ما بس بود...

لذا برای پاسداشت این دستاوردها و اینکه باز هم به دستاوردهای بیشتری برای مردم عزیزمان برسیم تا تیرماه سال اینده تمدید کردیم که بالاخره یک سرگرمی هم دولت در خارج داشته باشد و بخاطر همین لزومی ندارد که خیلی هزینه کنیم و به فکر پیشرفت داخلی باشیم اگر کمی دیگر مردم صبر کنند نه بیل میزنیم نه پایه انگور می خوریم در سایه!!

البته بعضی ها هم می گویند ما با سروصداهای این مذاکرات خیلی چیزهای دیگر را داریم می پوشانیم! اشکالی ندارد ما میدانیم که مردم سرشان در بدبختی و گرانی و .. اونقدر گرم است که به این چیزا اصلا فکر نمی کنند..

 

 
بابا وکیل!! نمره ات بیسته!

سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مهدی هاشمی: 

"در واقع موضوع اصلی پرونده اکبر هاشمی رفسنجانی است نه مهدی و من مطمئن هستم که موکلم تبرئه خواهد شد."

 

اما بشنوید داستان استاد عملیات روانی پنتاگون را:

میگن! یکی از اساتید عملیات روانی در پنتاگون وقتی به مبحث «انکار واقعیت ها» می رسد، بعد از شرح مفصلی درباره این بخش از عملیات روانی، برای آزمون یک صندلی روی میز می گذارد و از افسران تحت آموزش خود می خواهد که هر یک از آنها مقاله ای در نفی وجود این صندلی بنویسند و از همه ترفندهایی که آموخته اند برای انکار این واقعیت استفاده کنند! استاد در جلسه بعد یکی از افسران حاضر در کلاس را به عنوان کسی که بدترین مقاله را نوشته ولی بهترین نمره را گرفته است، معرفی می کند. این افسر در مقاله خود فقط یک جمله نوشته بود «کدام صندلی»؟ 

 

استاد خطاب به وی گفت؛ انگیزه شما برای نفی واقعیات بسیار قوی و درخور تقدیر است و به همین علت، مقاله شما را شایسته نمره 20 می دانم، اما به شعورتان نمره «صفر» می دهم، چرا که درک و شعور مخاطبان خود را نادیده گرفته اید .

 

برداشت آزاد..
سبک زندگی همسر امام خامنه ای -حفظه الله-

داشتم یک مطلبی را می خواندم با عنوان "همه همسران رؤسای جمهور ایران" (1)  که قسمتی از آن نظرم رو جلب کرد و باتوجه به زیبا بودن آن تصمیم گرفتم نقل کنم.

مطمئنا یک خانواده ی موفق خانواده ای است که هر کسی در آن نقش خود را به درستی ایفا کند و از ایفای نقش خود احساس خوبی داشته باشد و به آن نقش افتخار کند. همسر گرامی امام خامنه ای حفظه الله در مصاحبه ای(2) در پاسخ به این سوال که شما چگونه همسرتان را در مبارزاتشان یاری می‌کردید می فرمایند:

« فکر می‌کنم بزرگترین نقش من حفظ جو آرامش خانه بود؛ طوری که ایشان بتوانند با خیال راحت به کارشان ادامه دهند. من سعی داشتم تا ایشان را از نگرانی در مورد خود و فرزندانم دور نگه دارم. البته من نیز در زمینه‌های مختلف نظیر پخش اعلامیه‌ها، حمل پیام‌ها، اختفای اسناد و نظیر آن فعالیت داشتم. ولی فکر می‌کنم اصلا قابل ذکر نیستند؛ در آخرین‌ ماه‌های مبارزه در رابطه با پیام‌های تلفنی امام خمینی (ره) از پاریس، من آنها را برای تکثیر و توزیع به مراکزی در مشهد و دیگر شهرها ارسال می‌نمودم و اخبار را از مشهد و دیگر شهرهای خراسان جمع‌آوری نموده و به پاریس مخابره می‌کردم.»

و همچنین می فرماید:

«هیچ مسئولیت رسمی بخصوصی ندارم و همسرم بیش از هر چیز دیگری انتظار دارند که محیط خانوادگی آرام، شاد و سالم باشد.» 

من فکر می کنم ارزش عمل ایشان هم تراز با ارزش عمل حضرت امام خامنه ای -حفظه الله- است و این معنای مجاهدت زن در نگاه اسلام است. تربیت فرزند بصورت شایسته و همسرداری به نحوی که اثر آن در جهان تاثیرش دیده می شود. 

حاصل ازدواج آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای -حفظه الله- و خانم منصوره خجسته باقرزاده، چهار پسر و دو دختر است که بنا به گفته خانم خجسته پسرانش قبل از انقلاب و دخترانش بعد انقلاب اسلامی به دنیا آمده‌اند. ایشان در مراسم رسمی و سیاسی حاضر نمی‌شود و علاقه‌ای نیز برای شناخته شدن ندارد، اما به طور معمول به دیدار خانواده‌های شهدا می‌رود؛ چنانکه در مستندی که در مورد شهدای هسته‌ای چندی پیش از تلویزیون پخش شد همسر شهید رضایی‌نژاد (یکی از شهدای هسته‌ای) به حضور چندین‌باره منصوره خجسته باقرزاده در منزلش اشاره کرد.

 امام خامنه ای

1. منبع مطلب که در متن هم لینک شده است

2. در مصاحبه‌ای با مجله انگلیسی زبان «محجوبه» که از سوی بنیاد اندیشه اسلامی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منتشر می‌شود به بیان خاطراتی از زندگی خود با آیت‌الله خامنه‌ای پرداخته است.

 
چرا از خدا کمک می خواهیم؟

گاهی ما یادمون میره که چرا باید مطیع امامان و قرآن و در راس همه خداوند باشیم و سعی می کنیم با بهانه هایی مثل "اثبات علمی نشده!" از زیر دستورات دینی خودمون شونه خالی کنیم

خداوند؛ خالق عالم بوده و فرستاده انبیاء و ادیان
کاملترین دین و آخرین دین خداوند دین اسلام است
دین اسلام زندگی بشری رو بر پایه فطرت، عقل و وحی می داند
برای ورود به دین اسلام از عنصر عقل بهره می گیریم و این مبانی رو اثبات می کنیم:
خداوند و جمیع صفات لایزالش/رسولان الهی و عصمتشان/امامان و عصمتشان/عدل الهی / معاد و رسیدگی به اعمال 
وقتی با حکم عقل و با پذیرش عقلی این مبانی، وارد دین شدیم 
همین عقل می گوید اینک وقت توجه به آثار چیزهایی است که با عقل پذیرفته ایم
اثر وجود خدا اعتماد به خدا و باور داشتن قدرت ها و صفات اوست
باور دین خداست
باور رسولان و امامان اوست
باور وحی اعتماد به این مجرای نورانی است
و عمل بر طبق این باور ها...

اگر ما با عقل مبانی را درک کردیم و خلاف اقتضا و اثرات آن عمل کردیم , لاجرم بر خلاف عقل خودمان عمل کرده ایم. 

علم بخشی از تاثیر و اقتضاهای عقل بشری در مواجهه با طبیعت است. که در حال تکمیل است و یک فرد عاقل تنها به خاطر یافته ها و نایافته های علمی،  عقل و فطرت و وحی را کنار نمی گذارد.
فطری ترین دلیل بر اثبات ماوراء این است که در تنگا و در سخت ترین شرایط دنیا که دستمان از همه چیز (علم.قدرت.عقل و..) کوتاه است منتظر یک نیروی ماورائی هستیم!

و این نیروی ماورائی که دنبالش هستیم خداست.. وحی است.. 

چرا باید بگذاریم به اونجا برسه که حتی اونجا هم ندونیم از کی و چرا کمک می خواهیم...
طبقه بندی: خدا ماوراء دین وحی

پنج شنبه 93 آبان 1 | نظر

داغ نبودنت!

انا لله و انا الیه راجعون

امشب بر او نه تنها امام او

بلکه هزاران هزار مرد گریه می کنند

با توجه به اینکه اوصافی که امام خامنه ای -حفظه الله- در مورد اشخاص به کار می برند با نهایت دقت و دقیق انتخاب می شوند، می توان سنگینی غم از دست دادن یک یار ، یک عمار، یک وفادار به نظام و انقلاب، یک پشتیبان خوب را درک کرد..

اما درک ما کجا و درک غم سنگین فقدان یار کجا!!

جا دارد ما هم رحلت این عالم مجاهد انقلابی و یار صادق و همراه واقعی انقلاب را به محضر امام زمان (عج) و امام خامنه ای (حفظه الله) تسلیت عرض نمائیم

باشد تا با ظهور مهدی موعود (عج) شاهد رجعت این یار صادق باشیم..

 

متن پیام حضرت آقا :

بسم الله الرحمن الرحیم

با تأسف و تأثر اطلاع یافتیم که عالم مجاهد و پارسا حضرت آیت‌الله آقای حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنیرضوان‌الله‌علیه دار فانی را وداع گفته و دوستان و ارادتمندان خود را داغدار کرده است. این عالم بزرگوار از جمله‌ی نخستین مبارزان راه دشوار انقلاب و از چهره‌های اثرگذار و یاران صمیمی نظام جمهوری اسلامی و از وفاداران غیور و صادق امام بزرگوار بود و در همه‌ی عرصه‌های مهم کشور در دوران انقلاب شجاعانه و با صراحت تمام نقش‌‌آفرینی کرد. از عضویت در شورای انقلاب و سپس تشکیل کمیته‌های انقلاب در آغاز تأسیس نظام اسلامی تا تصدی وزارت کشور و سپس قبول نخست وزیری در یکی از سخت‌ترین دوران‌های جمهوری اسلامی، و تا ورود در عرصه‌ی تولید علم و تربیت جوانان صالح و تأسیس دانشگاه امام صادق(علیه‌السلام) و تا امامت جمعه تهران و سرانجام ریاست مجلس خبرگان، همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد و هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه‌های جناحی و قبیله‌ئی را به حیطه‌ی فعالیت‌های گسترده و اثرگذار خود راه نداد. این انسان بزرگ و پرهیزگار، همه‌ی وزن وزین خود را در همه‌ی حوادث این دهها سال در کفه‌ی حق و حقیقت نهاد و در دفاع از راه و سیره‌ی انقلاب و نظام، کوتاهی نورزید. رحمت و رضوان الهی بر روان پاک او باد.
اینجانب به خاندان گرامی و برادر عالیقدر ایشان، و به مردم ایران و روحانیت عظیم الشأن و همه‌ی ارادتمندان و شاگردان و دست‌پروردگان آن مرحوم صمیمانه تسلیت می‌گویم و علو درجات وی را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

سید علی خامنه‌ای
93/7/29

رحلت آیت الله مهدوی کنی
طبقه بندی: پیام تسلیت آیت الله مهدوی کنی امام خامنه ای

چهارشنبه 93 مهر 30 | نظر بدهید

شعر؛ من و امام زمان عج

تلاشی دوسویه و مشاعره گونه در بیان بیت هایی هم قافیه و ردیف و البته بدون ملاک هم وزن بودن!

در وصف رابطه ما با امام زمان (عج)

 

در هیاهوی رفت و آمد بی تفاوت ها

ببین چقدر گشته ام هم نوای رهگذران

***

خیال خام من است همنشینی با تو

که ترجیح می دهم بر تو هوای رهگذران

***

بیا و ببر با خودت مرا ازین ورطه

که پر شده سرم از ناله های رهگذران

***

توئی که آمدنت حتمی است بگو آخر

چقدر چشم بدوزم بر دعای رهگذران

***

دعا کم است برای قدومت که جانم باد

فدای تو هر لحظه بجای رهگذران

 

(آن سو/این سو)
طبقه بندی: امام زمان عج

یکشنبه 93 مهر 27 | نظر بدهید

دانلود بنر آماده محرم با موضوع حضرت علی اصغر علیه السلام

بنر آماده محرم

با موضوع حضرت علی اصغر علیه السلام

 

بنر محرم

 

دانلــــــــــــــــــــــــــــــــود فایل اصلی با کیفیت

 

اندازه بنر (5953 در 8504)پیکسل

 
طبقه بندی: بنرمحرم حضرت علی اصغر(ع)

سه شنبه 93 مهر 15 | نظر بدهید
مهدوی

غنچه ای بوده ام از جنس بهار/پرحرارت شدم از پرتو خورشید بلند/سرد گشتم از سایه بی شیله ابر/ سرخوشم با گل یاسی که به هر صبح سحر/ با شمیمی که زجان می روید/می نوازد دل را/ و سپاس از کرم و لطف خدا/و به امید قدمهای خوش یار به چشم/ بی دل فردایم.. (مهدوی)

 در این وب
در کل اینترنت

موضوعات

عاشقانه می گویم (54)

کمان ابرو (31)

مهدوی (28)

امام خامنه ای (15)

امام زمان (14)

خدا (14)

بشارت حق (13)

عشق (8)

عاشقانه (7)

مهدی مهدوی (5)

kamanabroo (5)

مقام معظم رهبری (5)

رهبری (5)

گناه (4)

ظهور (4)

حضرت زهرا (4)

آقا (3)

اربعین (3)

امام زمان عج (3)

دلم گرفته (3)

قرآن (3)

کمان ابرو (3)

سبک زندگی (3)

سیداحمد خمینی (2)

شهادت (2)

شیطان (2)

دولت (2)

دل (2)

امام رضا (2)

دعا (2)

دنیا (2)

مادر (2)

غفلت (2)

شعر (2)

علم (2)

امام سجاد علیه السلام (2)

امام صادق (2)

انتظار (2)

امام حسین (2)

آیت الله سیستانی (2)

اشک (2)

حضرت زهرا سلام الله علیها (2)

چرا (2)

حرکت (2)

حضرت فاطمه (2)

جمعه (2)

بیا (2)

لبیک یا خامنه ای (2)

نگاه (2)

نور (2)

نماز (2)

همت (2)

وحدت اسلامی (2)

وحدت بین شیعه و سنی (1)

وحی (1)

وعده الهی (1)

وفا به عهد (1)

ولایت (1)

ولایتمداری (1)

ولی امر مسلمین (1)

وکیل (1)

یا ایها العزیز (1)

یااباعبدالله (1)

یابن الحسن (1)

یار (1)

یافاطمه الزهرا (1)

یه بچه (1)

کار (1)

کلیپ صوتی (1)

همسر امام خامنه ای (1)

همسر پیامبر (1)

هیئت (1)

والفجر8 (1)

نماز و اهل بیت (1)

کمان ابرو، پازل،جورچین،مهدوی،خدایا،زندگی،خواسته،عاشقانه می گویم، (1)

کوه (1)

نوشت (1)

نی به نی (1)

نیمه شعبان (1)

هدیه (1)

هسته ای (1)

هفته دفاع مقدس (1)

هلا (1)

نگرانی (1)

مهدی (1)

لیوان (1)

عقد ازدواج (1)

مهدی موعود (1)

مهدی هاشمی (1)

مهر (1)

مهربونی (1)

موضوع انشا (1)

موعظه (1)

می بیند (1)

می کشی (1)

میزبانی (1)

میلاد (1)

میلاد حضرت علی اکبر ع مبارک (1)

میلاد حضرت معصومه (1)

ناامیدی (1)

نامه محبت انگیز امام به همسرش (1)

نان (1)

نبش قبر حجر بن عدی (1)

ندای هل من ناصر (1)

نصایح امام جواد علیه السلام (1)

نظام (1)

نفاق (1)

نگار آشنا (1)

بیداری اسلامی (1)

پایان ماه صفر (1)

پویا بیاتی (1)

پیام (1)

پیام تسلیت (1)

پیام فاطمیه (1)

پیام مقام معظم رهبری (1)

پیامبر اکرم و آخرالزمان (1)

تایید (1)

تبریک (1)

تبریک،عیدفطر،سادگی،یکرنگی،خدایی،تعارف،استراحت،عشق،کمان ابرو،مهدو (1)

تحف العقول (1)

تخریب کعبه و پیدایش مار (1)

تسلط (1)

تعجب (1)

تلفن (1)

تمرین وجوه شرعیه (1)

تندرو (1)

تنها (1)

تنهایی (1)

تهذیب (1)

توبه (1)

توکیستی (1)

تکلیف (1)

جاده (1)

جمعه،امام زمان،منتظر،انتظار،نشونه،نشانه،کمان ابرو،مهدوی،عاشقانه (1)

جمعیت (1)

جمکران (1)

جهاد زن (1)

جهنم (1)

جوانان (1)

جوون (1)

بشارت منجی (1)

بصیرت (1)

بقیع (1)

بمب گذاری (1)

بنرمحرم (1)

بنی صدر (1)

بهشت (1)

بهمن (1)

بی نهایت (1)

حضرت فاطمه سلام الله علیها (1)

حضرت محسن (1)

حضرت معصومه (1)

حضرت مهدی عج (1)

حضور مردم (1)

حماسه (1)

حماسه اقتصادی (1)

حماسه سیاسی (1)

حکم جهاد (1)

خاطرات لاریجانی (1)

خدا بود و دیگر هیچ (1)

خدا هست (1)

خسته (1)

خشوع (1)

خلیفه خدا (1)

خودکشی (1)

دارا که باشی (1)

دانشجو (1)

دانلود (1)

درس (1)

درس خارج (1)

دریا (1)

دریام کن (1)

دستاورهای مذاکرات (1)

حسن روحانی (1)

حسین (1)

حضرت آقا (1)

حضرت آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی (1)

حضرت امام (1)

حضرت جواد الائمه (1)

حضرت خدیجه (1)

چرا عزاداری (1)

چرا گریه بر حسین (1)

چگونه (1)

حدیث (1)

حرف (1)

حرم (1)

حضرت علی (1)

حضرت علی اصغر(ع) (1)

اشک اسمون قشنگه (1)

اصل و فرع (1)

اعتدال (1)

اعتماد به خدا (1)

اقتصاد غربی (1)

اگر جام مرا بشکست لیلی/چرا با دیگرانش بود میلی!--اگر با دیگرانش (1)

العالم بزمانه (1)

الهام چرخنده (1)

امام باقر(ع) (1)

امام جمعه (1)

امام جواد علیه السلام (1)

امام حسن مجتبی(ع) (1)

امام حسن(ع) (1)

آیت الله مهدوی کنی (1)

آیت الله نوری همدانی (1)

ائمه (1)

اخلاص (1)

9 دی (1)

امام خامنه ای حفظه الله (1)

امام خمینی (1)

اروند کنار (1)

از من بگو (1)

ازدواج (1)

ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه علیهما السلام (1)

استجابت (1)

استفاده (1)

استقبال از شهدا،حسرت، عاشقانه می گویم، کمان ابرو (1)

اسلامی (1)

آقا بیا (1)

آگاهی (1)

آه (1)

آبان (1)

آخرالزمان (1)

آخرخط (1)

آرام (1)

آرامش (1)

آشفته (1)

انتقاد سیداحمد از دولت هاشمی (1)

انسان (1)

انکار واقعیت (1)

اهمیت نماز (1)

اوضاع کنونی (1)

ایمان (1)

ایمان مردم (1)

با لینک مستقیم (1)

باران (1)

باقی (1)

باید (1)

برادری دینی (1)

برای اینکه خدا (1)

برای خدا (1)

برجام (1)

برکت (1)

بسیجی (1)

بشارت (1)

بشارت بهشت (1)

امام صادق علیه السلام (1)

امام صادق(ع) (1)

امام علی (1)

امام علی النقی، امام هادی، نقی، کمان ابرو، عاشقانه می گویم، شهاد (1)

امام هادی علیه السلام (1)

امامنا الخامنه ای (1)

امان (1)

انار (1)

انتخاب (1)

انتخابات (1)

انتخابات 92 (1)

انتخابات آزاد (1)

علما (1)

علی (1)

علی مطهری (1)

عملیات روانی (1)

عنصر (1)

عید نوروز (1)

عیدی (1)

غرور (1)

شعر. اشعار (1)

شعرامام زمان (1)

شفاعت (1)

شلمچه (1)

شناخت زمان (1)

دلم گرفته ای دوست (1)

دلواپسی (1)

عاشقا (1)

ف ی ل ت ر ش ک ن (1)

فاطمیه (1)

فانی (1)

فتنه (1)

فرزند آوری (1)

فرصت (1)

فقاهت (1)

فیلم (1)

فکر (1)

قبولی اعمال (1)

قرائت خطبه عقد (1)

قم (1)

قیامت (1)

کار (1)

عاشقانه می گویم،شهید،عید،میلاد امام زمان، نیمه شعبان،دختر شهید،ع (1)

عاشقی (1)

عالم به شرایط زمان (1)

عبور (1)

مادرمن (1)

ماهی و دریا (1)

ماوراء (1)

مایه آرامش (1)

مجلس (1)

محسن بن زهرا (1)

محمود احمدی نژاد (1)

مذاکرات هسته ای (1)

مذاکره (1)

مراجع تقلید (1)

 

مطالب اخیر

هنوز هم اشک می ریزم

یک کانال تلگرامی مخصوص خانما

استدلال حضرت فاطمه (س) با قرآن بر ارث فدک

این روزها مادرم را میخواهم..

محرم می رود..

هوای روضه ی تو..

ملت از دولت مطالبه کند

وقتی که لبریز شوی..

برای من بعد از شهریور هیچ مهری نیست..

 

آرشیو مطالب

بهار 92 (23)

زمستان 91 (11)

پاییز 91 (8)

تابستان 91 (8)

بهار 91 (8)

زمستان 90 (3)

پاییز 90 (7)

تابستان 90 (5)

بهار 90 (5)

زمستان 89 (4)

پاییز 89 (8)

تابستان 89 (2)

بهار 89 (1)

زمستان 88 (3)

پاییز 88 (1)

تابستان 88 (2)

بهار 88 (9)

زمستان 87 (14)

پاییز 87 (13)

تابستان 87 (7)

بهار 87 (6)

زمستان 86 (22)

پاییز 86 (7)

تابستان 86 (3)

تابستان 92 (21)

پاییز 92 (11)

زمستان 92 (8)

بهار 93 (10)

تابستان 93 (5)

پاییز 93 (11)

زمستان 93 (9)

بهار 94 (1)

 
 

پیوند ها

 

صفحات وبلاگ

اجتماعی سیاسی و..

سبک زندگی شهدا

بارش احساسهای دلم

 

خبرنامه

 

 

آمار وبلاگ

کل بازدید : 548456
بازدید امروز :182
بازدید دیروز : 1046
تعداد کل پست ها : 276

 

دانشنامه مهدویت

مهدویت امام زمان (عج)

پیوندهای روزانه

پایگاه پژوهشی تبلیغی موعظه

پایگاه اطلاع رسانی رهبری

سیداسلام نظرپور

احمد خسروی

مهدی فاضلی

 

امکانات جانبی

پیام‌رسان

نقشه سایت

اوقات شرعی

RSS 2.0

 

 
 

لوگوی دوستان

محفل آشنایان((IMAN))

PARSTIN ... MUSIC

پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani

خاطرات و تاریخ پزشکی Dr.Rahmat Sokhani

 

مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
By Ashoora.ir & Blog Skin